Paklausa sveikatingumo produktams

Pandemija COVID-19 sukėlė didelį susidomėjimą sveikatos ir gerovės produktais. Žmonės visame pasaulyje pradėjo skirti daugiau dėmesio savo sveikatai ir gerovei, taip pat ieškojo būdų gerinti imunitetą ir mažinti ligų riziką. Štai keletas sričių, kuriose buvo pastebėtas augimas:

  1. Maisto papildai ir vitaminai  – didelė paklausa maisto papildams, ypač tiems, kurie yra skirti imuniteto stiprinimui, tokiems kaip vitaminas C ir D, cinkas, echinaceja ir kt. Žmonės taip pat kreipėsi į kitus maisto papildus, kad gerintų savo sveikatą ir gerovę, pvz., probiotikus, omega-3 riebalų rūgštis, magnį ir kitus.
  2. Sveikatingumo produktai – apima tiek fizines prekes, tiek paslaugas. Fizinės prekės gali būti jogos kilimėliai, meditacijos pagalvės, sveikatingumo knygos, natūralūs grožio produktai ir pan. Paslaugos gali būti virtualios treniruotės, meditacijos sesijos, virtualios sveikatingumo atostogos ir kt.
  3. Natūralus ir sveikas maistas – skatino žmones maitintis sveikiau. Yra didelė paklausa natūraliems, ekologiškiems, sveikiems maisto produktams ir vegetariškai bei veganų maistui.
  4. Sveikatos technologijos – daugelis žmonių kreipėsi į sveikatos technologijas, tokius kaip sveikatingumo programėles, sveikatos stebėjimo įrenginius, virtualias sveikatos paslaugas ir kt., kad galėtų stebėti ir gerinti savo sveikatą.
  5. Psichologinės sveikatos priežiūra  – pandemija padidino stresą ir nerimą, todėl žmonės kreipėsi į psichologinės sveikatos priežiūros paslaugas ir produktus. Tai apėmė tiek virtualias terapijos sesijas, tiek produktus, skirtus atsipalaidavimui ir streso mažinimui, pvz., meditacijos programėles.

Visi šie pokyčiai rodo, kad sveikatingumo produktai ir paslaugos turi didelį potencialą e. prekybos sektoriuje, nes žmonės vis dažniau ieško būdų gerinti savo sveikatą ir gerovę.

sveikata pandemija covid19

Sveikatos technologijos per COVID-19

„Sveikatos technologijos” yra plačiai apibrėžtas terminas, apimantis daugelį produktų ir paslaugų, kurie naudoja technologiją, siekiant pagerinti sveikatą ir gerovę. COVID-19 pandemija skatino augimą šioje srityje, nes žmonės ieškojo efektyvių būdų sekti ir gerinti savo sveikatą nuotoliniu būdu. Keletas pagrindinių sveikatos technologijų sričių yra šios:

  1. Mobiliosios sveikatos programėlės (mHealth) – programėlės leidžia vartotojams sekti jų sveikatos ir gerovės rodiklius, įskaitant fizinę veiklą, miegą, mitybą, stresą ir kt. Kai kurios programėlės taip pat gali teikti personalizuotas rekomendacijas ir palaikymą, pvz., treniruočių planus, dietos planus, meditacijos sesijas ir kt.
  2. Nuotolinė sveikatos priežiūra (Telehealth) – leidžia pacientams susisiekti su gydytojais ir kitais sveikatos priežiūros specialistais per internetą, naudojant video, tekstą ar kitas komunikacijos formas. Tai ypač svarbu pandemijos metu, kai fiziniai vizitai gali būti riboti.
  3. Sveikatos stebėjimo įrenginiai, tokie kaip išmanieji laikrodžiai ir fitneso apyrankės, gali sekti daugelį sveikatos ir gerovės rodiklių, įskaitant širdies ritmą, miegą, fizinę veiklą, stresą ir kt. Kai kurie iš šių įrenginių taip pat gali sekti specifinius sveikatos parametrus, pvz., kraujo spaudimą, kūno temperatūrą, kūno sudėjimą ir kt.
  4. Virtuali realybė sveikatingumo srityje (VR) – virtualios realybės technologija taip pat naudojama sveikatingumo srityje, siūlydama tokius sprendimus kaip virtualios treniruotės, meditacija, atsipalaidavimas ir kt. VR gali suteikti imersyvų ir motyvuojantį patyrimą, kuris gali padėti žmonėms pagerinti savo sveikatą ir gerovę.

Visi šie sveikatos technologijų sprendimai turi didelį potencialą e. prekybos sektoriuje, nes žmonės vis dažniau kreipiasi į technologiją, siekdami gerinti savo sveikatą ir gerovę.